Informare

Stimati studenți,

după cum probabil știți deja de la reprezentanții dumneavoastră, în ședința  extraordinară a Consiliului Facultății din data de 22 ianuarie 2022 s-a luat decizia ca examenele să se desfășoară în continuare în format fizic.

Pentru a preveni cazurile de îmbolnăvire sau de transmitere a virusului în contextul sesiunii în care ne aflăm, vă rog să transmiteți către colegii dumneavoastră următoarele aspecte:

1. obligativitatea purtării măștii în toate spațiile facultății ( holuri, săli de curs/examen etc.);

2. păstrarea unei distanțe fizice recomandate de către autorități;

3. obligativitatea studenților testați pozitiv de a se izola la domiciliu;

4. responsabilizarea colegilor care au simptome de boală/răceală, astfel încât aceștia să nu se prezinte la examen. În acest sens, cred că este pentru binele tuturor ca dumneavoastră, în calitate de șefi de an, împreună cu șefii de grupă să verificați dacă această cerință este respectată.

5. anunțarea cadrelor didactice a prezenței în sala de examen a unei persoane care manifestă simptome de boală

Director de Departament – Teologie Ortodoxa

Pr. Paul-Cezar Hârlăoanu