Activitati cu caracter filantropic ale studentilor de la Asistenta sociala

În prag de primăvară, studenţii anului II Asistenţă Socială Teologie Ortodoxă, sub îndrumarea conf. univ. dr. Gabriela Lăzăreanu, coordonator tutoriat, au realizat o acțiune cu caracter filantropic la căminul ”Sf. Sava” Iași. Proiectul intitulat ”Bucurie așezată pe chipul celui aflat în suferință” s-a realizat de către studenții facultății de Teologie Ortodoxă ”Dumitru Stăniloae” în colaborare cu Biserica ”Pacea” din Parohia ”Nașterea Maicii Domnului” Botoșani și Fundația Solidaritate și Speranță Iași.

Mulțumim pe această cale celor care s-au implicat și ne-au ajutat în realizarea acestei acțiuni.