Eusebiu Popovici. O sută de ani de la trecerea sa la cele veșnice – preotul, profesorul, opera

Data:                                      27 octombrie 2022, ora 16,

Tipul manifestării:                  Masă rotundă

Modul de desfășurare:            Față în față,

Scurtă descriere:                     Prezentarea vieții și activității marelui profesor de Istorie bisericească.

Locul de desfășurare:             Sala Profesori, Facultatea de Teologie Ortodoxă

Moderatorul manifestării:       Pr.prof.dr. Ion Vicovan