Slujba de Sfinții Trei Ierarhi – Hramul Facultatii de Teologie Ortodoxa

Sfânta Liturghie prilejuita de sărbătoarea Sfinților Trei Ierarhi,  ocrotitorii învățământului teologic ortodox, la care sunt așteptați sa participe toți studenții Facultății de Teologie Ortodoxa (și nu numai) va avea loc în Catedrala Mitropolitana, cu începere de la ora 8.30.

Slujba va fi oficiata la Catedrala Mitropolitana, de IPS Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei, având alături pe PS Ignatie, Episcopul Hușilor, PS Damaschin Dorneanul, ep și un sobor de preoți si diaconi, cadre didactice ale Facultății de Teologie Ortodoxa.