Comunicări științifice „Tendinte contemporane in arta sacră” ed. a III-a

Sesiunea de comunicări științifice „Tendinte contemporane in arta sacră” ed. a III-a va avea loc pe data de 27 Octombrie 2023, orele 13 în sala S4 de la Anexa 2 și va cuprinde o serie de prezentări cu privire la aspecte de conservare-restaurare icoană, restaurare carte, pictură de șevalet, murală etc. realizate de cadrele didactice de la catedra de Artă Sacră, masteranzi și studenți ai specializării noastre cu ocazia zilelelor dedicate Universității Al. Ioan Cuza din Iași.