Simpozionul Internațional „Dimitrie Cantemir”

Program Simpozion Dimitrie Cantemir, 9-11 noiembrie, Iași

În perioada 9-11 noiembrie 2023, Arhiepiscopia Iașilor și Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași vă invită să participați la Simpozionul Internațional „Dimitrie Cantemir”, organizat pentru a marca memoria domnului și marelui cărturar român, cu ocazia împlinirii a 300 de ani de la trecerea sa la cele veșnice.

Simpozionul cuprinde patru secțiuni: istorie, teologie, muzicologie și filologie/etnografie, în cadrul cărora  vor conferenția specialiști din Franța, Turcia, Republica Moldova și România.

Programul și alte detalii legate de acest eveniment academic pot fi urmărite pe site-ul: https://cantemir300.mmb.ro/.

Join event

2024-4-28 2024-4-28 Europe/London Simpozionul Internațional „Dimitrie Cantemir” Program Simpozion Dimitrie Cantemir, 9-11 noiembrie, Iași În perioada 9-11 noiembrie 2023, Arhiepiscopia Iașilor și Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași vă invită să participați la Simpozionul Internațional „Dimitrie Cantemir”, organizat pentru a marca memoria domnului și marelui cărturar român, cu ocazia împlinirii a 300 de ani de la trecerea sa la cele […] Not indicated
Add to Calendar
You already has been joined the event.
×
Thank you! You joined the event.
×