Întâlnirea studenților teologi din Arhiepiscopia Romanului și Bacăului

La inițiativa Înalpreasfințitului Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului și Bacăului, studenții originari din teritoriul eparhiei sunt invitați în data de 2 noiembrie, de la ora 20:00, în S2, la demisolul Căminului “Buna Vestire” la Întâlnirea studenților teologi din Arhiepiscopia Romanului și Bacăului.
Evenimentul va aduna tinerii studenți de la toate specializările facultății, oferind oportunitatea inițierii unui dialog nonformal între studenți și Ierarh prin reprezentantul Centrului Eparhial.
Pentru o bună comunicare, studenții interesați de această reuniune sunt rugați să acceseze link-ul pentru grupul studeților și să anunțe: https://chat.whatsapp.com/LR2dayqUktfLm4BOh1LF1W
Vă așteptăm cu drag la această întâlnire dedicată fiilor și fiicelor duhovnicești ai eparhiei!
Pr. Lect. Dr. Ilarion Mâță – Consilier la Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Romanului și Bacăului