Cum îmi fac cont pentru a beneficia de serviciile CTP?

Explicatii creare conturi de student CTP

Mai jos găsiți și descrierea VIDEO!

STRUCTURA ANULUI UNIVERSITAR 2022/2023

Structura anului universitar 2022-2023

___________________________________________________________

DUPLICAT CARNET DE STUDENT / LEGITIMAȚIE DE CĂLĂTORIE CFR

ÎN CAZUL PIERDERII CARNETULUI DE STUDENT SAU A LEGITIMAȚIEI DE CĂLĂTORIE CFR – SUNT NECESARE URMĂTOARELE DOCUMENTE PENTRU OBȚINEREA UNUI DUPLICAT:

• CHITANȚA – care atestă publicarea anunțului de pierdere a carnetului de student / legitimației de călătorieîntr-un ziar local.
    • Anunțul trebuie să aibă forma: ” Pierdut carnet de student / legitimație de călătorie emis(ă) pe numele…….Îl (o) declar nul(ă).”
  • CHITANȚA DE ACHITARE A TAXEI DE DUPLICAT – 10 LEI. Se achită la BRD – cod taxă 27.
  • CERERE DE ELIBERARE A DUPLICATULUI CARNETULUI DE STUDENT / LEGITIMAȚIE DE CĂLĂTORIE CFR. (formular tip – se completează la Secretariatul Facultății de Teologie Ortodoxă).
  • În cazul deteriorării carnetului de student / legitimației de călătorie CFR – NU SE PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR. Se aduce la Secretariat documentul deteriorat împreună cu chitanța de achitare a taxei de 10 lei (BRD – cod 27).