Prof. Dr. Vasileios Meichanetsidis în Iași (trainer Erasmus+)

Prof. Dr. Vasileios Meichanetsidis, titular la catedra de Drept canonic si legislație bisericească la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Atena si coordonator al Organizației sociale”Apostoli” din cadrul Arhiepiscopiei Atenei va susține  cursuri de predare în cadrul Facultății de Teologie Ortodoxa dupa următorul program:

24 mai, 10-12 : Curs de Drept canonic si legislație bisericească, pentru Anul III și IV (și oricare din studenții interesați) Teologie Pastorală în S2 (Căminul Bunavestire)

26 mai, 10-12: Curs de Asistență socială aplicată, pentru studenții de la Specializarea Asistență socială și nu numai, în S2 (Căminul Bunavestire ).

Va așteptăm cu mare drag!