07.02.2024 – Alegeri Reprezentanți ai studenților în Senatul Universității ”Alexandru Ioan Cuza” – 2024

1. Votul începe la ora 08:00 și se termină la 20:00, după intervalul menționat formularul nu mai acceptă răspunsuri.
2. Fiecare student poate răspunde o singură dată la acest formular.
3. Candidaților nu le este permis continuarea campaniilor electorale  în ziua votului.
4. Depunerea contestațiilor aferente rezultatelor alegerilor se pot depune în 24h de la afișarea rezultatelor pe adresa: studentiuaic@gmail.com
Votul este exprimat prin intermediul acestui formular care va fi completat de către studenți cu datele corecte. De asemenea, vă rugăm să vă  exprimați acordului cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal (GDPR).

Există o secțiune ce va fi completată înainte de a da ”send/ trimite” formularului ce reprezintă votul exprimat:

Prima secțiune este reprezentată de datele studentului votant și acordul de prelucrare a datelor cu caracter personal (GDPR) aferent activității. Pentru alegerea studenților din Senatul Universității – aici vorbim despre un singur tur de voturi. Ca și titlul veți găsi numele facultății pentru care se candidează și numele studentului candidat.

Vă rugăm să aveți în vedere că la Facultatea de Istorie nu este niciun candidat, astfel, fiecare facultate are nevoie de câte un student reprezentant în Senatul Universității, excepție făcând Facultatea de Economie și Administrare a Afacerilor (3 locuri vacante) și Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației (2 locuri vacante).
Totodată, nu uitați că toți studenții din Universitate au drept de vot, indiferent de facultatea de la care provine, anul sau ciclul de studiu!

IMPORTANT:

2. Fiecare student poate răspunde o singură dată la acest formular.