A doua ediție a proiectului „Zâmbetul din cutie” – 6-15 decembrie 2023

Cadrele didactice și studenții de la Specializarea Teologie Ortodoxă Asistență Socială, desfășoară cea de-a doua ediție a proiectului „Zâmbetul din cutie”, în perioada 6-15 decembrie 2023
Proiectul urmărește să aducă un strop de bucurie și susținerea comunității noastre vulnerabile în această perioadă specială a anului, prin colectarea de donații de  alimente neperisabile, jucării, cărți pentru copii și produse de igienă personală, iar cutiile vor fi amplasate în holul Casei de oaspeți Sf. Nicolae din Str.Agatha Bârsescu, nr.9. Studenții, personalul instituției și alți binefăcători vor avea posibilitatea să contribuie la această cauză nobilă.
În plus, avem în plan să sprijinim și sa colindăm beneficiarii Centrului de zi pentru vârstnici „Sf. Iosif cel Milostiv” de la Protopopiatul Iași II și copiii Centrelor de zi de la Fundația Solidaritate și Speranță, în ziua de 15 decembrie. Studenții și alți voluntari interesați să colinde beneficairii celor două instituții mai sus menționate, sunt așteptați în fața mitropoliei, vineri, 15 decembrie, de la ora 9.00, pentru a pleca la colindat și a aduce o bucurie prin oferirea darurilor colectate în cele două cutii amplasate la Csa de oaspeți a Celegiului Sf. Nicolae.
Pentru alte detalii referitoare la colecta și la activitatea de teren din 15 decembrie, puteți contacta coordonatoarea activității, Georgiana Munteanu (anul III TOAS) – 0768940956.