Campania caritabilă ,,Prima mea vacanță”

S-a dat startul campaniei caritabile ,,Prima mea vacanță”, campanie prin care Asociația Studenților și Absolvenților de Teologie Ortodoxă Asistență Socială din Iași dorește să trimită un număr cât mai mare de copii în prima lor tabără la mare.

Tabăra socio-educativă „Prima mea vacanță” este un proiect cu activitate social-filantropică menit să contribuie la bunăstarea bio-psiho-socio-spirituală a unor copii cu posibilități financiare reduse, oferindu-le șansa de a experimenta activități noi într-un cadru organizat, de a se responsabiliza, dar mai ales de a se distra şi a-și face prieteni noi. De asemenea, este un bun prilej pentru dezvoltarea independenței, creșterea încrederii în sine, întărirea abilităților sociale, exersarea abilităților de lider și pentru deschiderea de noi orizonturi și perspective, toate cu scopul de a le crea amintiri plăcute și de a facilita integrarea socială a acestor copiii din comunități marginalizate.

Costurile pentru un singur copil sunt de 1350 ron și sunt incluse toate facilitățile taberei ( transport, cazare, masă în regim all-inclusive, plimbare cu vaporașul, o zi la Aqua Park, turul orașului Constanța cu vizitarea Delfinariului, parc de distracții, petreceri tematice în fiecare seară și supravegherea de către animatori cu o vastă experiență).