Concert caritabil organizat de studenți și absolvenți de Teologie Ortodoxa Asistenta sociala

Asociația Studenţilor şi absolvenților de Teologie Ortodoxă Asistenţă socială din cadrul Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, organizează prima ediția a concertului caritabil ,,Cântecul faptelor bune”.

Luni, 6 iunie 2022, începând cu ora 18:00, invităm toți ieșenii iubitori de folclor la Centrul de Evenimente AGORA din Iași (Cug), la un concert extraordinar de muzică populară. Nume sonore ale folclorului românesc au dat curs invitației tinerilor din asociație și vor concerta la acest eveniment caritabil, dintre aceștia amintim:

– SURORILE OSOIANU DIN BASARABIA

– MARGARETA CLIPA

– CONSTANTIN BAHRIN

– MARIA ȘALARU

– SILVIA ZAGOREANU

– MARIA COSTIOAIA

– GRIGORIE GHERMAN

– LUCREȚIA GOAGEA

– FLORENTINA VEZATIU

– REMUS FANDARAC

Vă așteptăm în număr cât mai mare!