Concert de Muzica Psaltica în format duplex

Corul „Sfantul Iosif cel Milostiv” al Facultatii de Teologie Ortodoxa va evolua in biserica parohiei „Binecredinciosul Voievod cel Mare si Sfant” din Iasi, in data de 10 mai 2023, de la ora 19.00.

In format duplex, va participa, din Catedrala Arhiepiscopala „Sfantul Grigorie Palama” din Tesalonic, corul psaltic „Thessalonikeis Imnodoi” condus de Protopsalt Prof.univ.dr. Ioannis Liakos.

Corul Facultatii este coordonat de lect.dr.pr. Gabriel Ionut Nastasa si este dirijat de stud. Matei Dorosinca.

Intrarea este libera!