Grupul psaltic „Sf. Ier. Iosif Naniescu” al Facultății de Teologie Ortodoxă din Iași câștigător al etapei finale

Grupul psaltic „Sf. Ier. Iosif Naniescu” al Facultății de Teologie Ortodoxă din Iași, câștigător al Premiului I la categoria C – „grupuri psaltice” – a Concursului de Muzică Psaltică pentru Soliști și Grupuri” (sesiunea a treia), organizat de IBMF, a fost desemnat și marele câștigător al etapei finale. Membrii corului sunt invitati să cânte live într-unul din concertele Festivalului de Muzică Bizantină din Iași din cadrul ediției de anul acesta din perioada 6-11 septembrie.