Lacrimi și rugăciune la Facultatea de Teologie Ortodoxa din Iasi

Cadrele didactice și ostenitorii Facultății de Teologie Ortodoxă din cadrul Universității ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași sunt alături de bunul lor coleg P. C. Pr. Conf. Dr. Alexandrel Barnea în momentele de grea încercare pricinuite de mutarea la Domnul, Cel Care este ,,Învierea și Viața”, ,,Izvorul vieții și Biruitorul morții”, a distinsei sale soții, Doamna Prof. Dana, apreciat cadru didactic al Colegiului National de Arta ,,Octav Bancila” din Iași.
Îl rugăm pe Dumnezeu ,,Cel ce este Adâncul Înțelepciunii și iubitor de oameni, Cel ce toate le chiverniseste și cele de folos tuturor le dăruiește” să o ierte și cu drepții s-o odihnească, iar pe îndurerata familie să o mângâie și să o întărească.

Slujbă de înmormântare va avea loc marți, 16.01.2024, orele 13,00, la Cimitirul Sfânta Treime din Iași, și va fi oficiată de IPS Mitropolit Teofan.
Dumnezeu s-o ierte!