REINMATRICULARI pentru anul universitar 2022-2023

Foştii studenți ai Facultății de Teologie Ortodoxa, exmatriculați pe motive de scolaritate, conform regulamentului, se vor putea reînmatricula pentru anul universitar 2022/2023, în perioada 5-16 septembrie 2022.

Cererea şi chitanța (BRD – 200 lei –cod 29) se vor depune la Secretariat în programul cu publicul (Luni-Vineri: 1030-1230).

cont UAIC

Atenționam pe cei vizați de anunțul de mai sus ca, daca în momentul exmatriculării studenții aveau restante la plata taxelor de școlarizare sau restante la plata examenelor susținute, nu se va putea face reînmatricularea decât daca va fi prezentata și dovada achitării taxelor restante. Astfel, cererea și chitanța de 200 de lei pentru reînmatriculare vor fi însoțite de chitanța/chitanțele cu restantele la plățile ce trebuiau făcute pana la data exmatriculării. Reamintim ca taxa de școlarizare pe semestru este de 1500 lei iar un credit are valoare de 50 de lei.